اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

23 فروردین 1400

English

خبر

تشکیل و آغاز به کار قرارگاه جهادگران مدرسه سازی در زنجان همزمان با سراسر کشور

تشکیل و آغاز به کار قرارگاه جهادگران مدرسه سازی در زنجان همزمان با سراسر کشور
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان، مراسم تشکیل و آغاز به کار قرارگاه جهادگران مدرسه سازی بصورت ویدئو کنفرانس با حضور روسای سازمان بسیج سازندگی کشور، سازمان نوسازی مدارس کشور و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و سایر مسئولین برگزار شد.
مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به ارتباط و تعاملات گسترده سازمان بسیج سازندگی با سازمان نوسازی مدارس کشور، ابراز امیدواری کرد: تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز ثمرات و برکات زیادی در رفع محرومیت‌های آموزشی داشته باشد.
وی با بیان اینکه سوابق همکاری خوب مجموعه نیروهای بسیجی و گروه‌های جهادی با موضوعات آموزش و پرورش به خصوص در بحث فضاهای آموزشی و بازسازی مدارس ما را به تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز ترغیب نمود، گفت: با تشکیل این قرارگاه می‌توانیم در ساماندهی و بهبود وضعیت فضاهای آموزشی در مناطق محروم با هم‌افزایی منسجم‌تر و هدفمند‌تر حرکت نماییم.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه 30 درصد مدارس کشور با همت و مشارکت خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است، افزود: در سال‌های اخیر با رشد چشمگیر مشارکت خیرین و تامین و تخصیص اعتبارات توانستیم جهش قابل توجهی را در تامین و استانداردسازی فضاهای آموزشی داشته ‌باشیم.
رخشانی مهر ادامه داد: خیّرین مدرسه‌ساز در هشت سال اخیر، 8 هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد کردند و 4 هزار میلیارد تومان نیز از سوی دولت برای تکمیل پروژه‌های خیری اختصاص یافته است؛ به نحوی که هیچ پروژه رها شده و نیمه‌‌‌ تمام خیری در کشور نداریم و برای سال 1400 نیز 2 هزار و 350 میلیارد تومان اعتبارات دولتی برای این بخش مصوب شده است که انشاالله تخصیص خواهد یافت.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: شروع کار قرارگاه اتفاق خوبی است و با اساسنامه جامع، منسجم و دقیق خود می‌تواند در دست یابی به اهداف پیش بینی شده با حمایت جامعه خیرین مدرسه ساز و بهره گیری از تجربه بیست و دو ساله این نهاد مردمی موفق باشد.
رخشانی‌مهر با بیان اینکه ما به عنوان بخشی از آموزش و پرورش باید نقش خود را در پرورش ایفا کنیم، خاطرنشان کرد: نباید کار خود را تنها به ساخت بناها و فضاهای آموزشی محدود کنیم، بلکه سهمی نیز در فرهنگ‌سازی و مباحث تربیتی کودکان و نوجوانان با ترویج فرهنگ جهادی و اقدامات نیکوکارانه داشته باشیم که حمایت از فعالیت گروه‌های جهادی و توسعه فرهنگ مشارکت در امور خیر از این قسم است.
وی تاکید کرد: هدف از راه‌اندازی قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز رویکرد تربیتی، توسعه و انسجام بخشی به فعالیت‌های داوطلبانه جهادی و بحث انسان سازی در کنار رفع مشکلات فضاهای آموزشی است و هرگز به دنبال مسائل اعتباری و پیمانکاری نیستیم و اعتقاد ما بر این است که نتیجه حمایت امروز ما از گروه‌های جهادی در آینده روشن و مشخص خواهد شد، همانطور که در حوادث و بحران‌های اخیر از جمله سیل سال 1398 بسیاری از مسائل و مشکلات پیش آمده با همت و همراهی گروه‌های جهادی حل و فصل شد.
خاطرنشان می سازد همزمان با این مراسم کشوری در جلسه ای در محل قرارگاه سپاه انصار المهدی زنجان با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان و دیگر مسئولین گفتگوها و هماهنگی های لازم جهت فعالیت این قرارگاه در سال جاری صورت گرفت.
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1400 | 27 بازدید

آخرین اخبار

نظر شما چیست
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری