اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

23 فروردین 1400

English

خبر

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛ مجتمع آموزشی حیات طیبه «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» افتتاح شد

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛ مجتمع آموزشی حیات طیبه «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان، مجتمع آموزشی حیات طییبه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زنجان با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش‌، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و مقامات و مسئولین استانی به بهره برداری رسید.
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه مدرسه در تحولات یک سرزمین نقش آفرینی می کند، گفت: محصول مدرسه انسان است که در واقع برترین و پایدارترین تولید و پروفروغ ترین دستاورد است؛ از این رو خیّرین انتخاب هوشمندانه ای دارند که مدرسه سازی را برگزیده اند و در ساختن اجتماع و توسعه کشور سهم مهمی دارند.
وی با تاکید بر اینکه مدرسه یک مکان نیست، بلکه یک امکان کم نظیر برای ساختن آینده و هویت دانش آموران است اظهار کرد: این بنا تنها یک سازه نیست بلکه پرورشگاه انسانی و کانون شکل گیری شخصیت کودکان است.
حاجی میرزایی با بیان اینکه همه ظواهر و تجلیات توسعه از مدرسه ریشه گرفته است خاطر نشان کرد: همه خالقین کارهای بزرگ از مدرسه شروع کرده اند؛ چرا که مدرسه جایگاهی است که آدم‌ها را در بهترین دوره زندگی با عمیق‌ترین تاثیرات در آغوش می گیرد و با ایجاد پیوندی موثر با کودکان در یک محیط امن می تواند آنها را برای ایفای نقش های کارساز و پویا تجهیز نماید.
وزیر آموزش و پرورش ساخت مجتمع های آموزشی را سیاستی مبتنی بر سند تحول دانست و گفت: یک مجتمع آموزشی در واقع مدرسه را به یک کانون برجسته با تعاملات گسترده تبدیل می کند که با ظرفیت پرورشی و توانمندی اجتماعی بیشتر و امکان حمایت بیشتر توسعه قابلیت های آموزشی را میسر می سازد.
وی ادامه داد: احداث مجتمع‌های آموزشی اقدامی با هدف نزدیک شدن به کارکردهای واقعی مدرسه و استفاده بهتر از توانمندی معلمان و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری اینکه زیبنده شدن این مجتمع به نام سردار شهید سلیمانی به معنای این است که این شخصیت به عنوان یک نمونه و الگوی عینی از آموزهای ارزشی به دانش آموزان معرفی شود ابراز امیدواری کرد: فرزندان ما بیشتر با شخصیت و منش این شهید والامقام که حاوی درس‌های ایثار، مقاومت و شجاعت و تقواپبشگی است آشنا شوند و نام و یاد ایشان که در راه امنیت و پیشرفت وطن تلاش و فداکاری کرد زنده و پاینده باشد.
گفتنی است در این آیین از کتاب زندگی‌نامه زنده‌یاد "رجبعلی مقدم" خیر مدرسه‌ساز رونمایی شد.
شایان ذکر است که مجتمع آموزشی حیات طیبه "سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" زنجان در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع با زیربنایی بالغ بر 8 هزار 160مترمربع با صرف اعتباری  به مبلغ 22 میلیارد 700 میلیون تومان ساخته‌شده است. که دارای 42 کلاس درس، 16 اتاق اداری، کتابخانه، آزمایشگاه، سایت رایانه، 4 کارگاه، نمازخانه، آمفی تئاتر سالن ورزشی چند منظوره است.
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1399 | 72 بازدید

آخرین اخبار

نظر شما چیست
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری