اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

23 فروردین 1400

English

خبر

با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، دو مدرسه مشارکتی افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، دو مدرسه مشارکتی افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان، مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در این آیین با تقدیر از خیّرین نیکوکار گفت: عرصه کار خیر بسیار متنوع است؛ اما فعالیت خیرین در حوزه مدرسه سازی متفاوت تر از دیگر  عرصه هاست.
رخشانی‌مهر افزود: کسانی که مدرسه سازی را انتخاب کرده‌اند آینده‌سازی را انتخاب کرده‌اند چرا که مدرسه تاثیر قابل‌توجهی در ساخت آینده کودکان دارد.
رخشانی مهر با اشاره به رشد اعتبارات سازمان نوسازی مدارس به ویژه ردیف مشارکتی، خاطر نشان کرد: سازمان نوسازی مدارس کشور در این سال ها همگام با خیرین تلاش کرده است تا مشکلات فضاهای آموزشی را برطرف کند به طوری که حدود 50 درصد از مدارسی که طی چهار سال اخیر ساخته شده، با مشارکت و همت خیّرین مدرسه ساز بوده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش به تعیین تکلیف پروژه های نیمه کاره پرداخت و گفت: تعداد زیادی پروژه نیمه تمام در کشور داشتیم که با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته به منظور تامین اعتبار آنها توانستیم از هدر رفت این سرمایه و فرسایش آنها جلوگیری نماییم و به لطف خداوند بخشی از این پروژه ها به مرور در حال تحویل هستند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه زنجان با 42 کلاس درس و امکانات ویژه اشاره و اضافه کرد: ساخت مجتمع های آموزشی بر اساس سند تحول بنیادین رویکردی در جهت توجه بیشتر به کیفیت آموزشی می‌باشد که در همه استان‌های کشور درحال اجراست.
رضا عسگری فرماندار زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه شهر زنجان 54 درصد از دانش‌آموزان استان را در خود جای داده است، اظهار داشت: این امر در حالی است که 30 درصد مدارس استان در شهر هستند و 70 درصد آن در روستاها قرار دارند و تعداد دانش‌آموزان شهرستان‌ها 80 درصد کل دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهند. لذا در شهرها و خصوصا شهر زنجان کمبود شدید فضاهای آموزشی وجود دارد.
عسگری افزود: فعالیت‌های قابل توجهی برای رفع مشکلات موجود فضاهای آموزشی از طرف اداره نوسازی مدارس و آموزش و پرورش انجام شده است. اما حجم نیاز استان به کلاس‌های آموزشی بسیار بالاست و باید از ظرفیت‌های ملی برای تأمین کلاس‌های درس استفاده کنیم.
 وی ضمن تقدیر از تلاش‌های خیرین استان گفت: مردم زنجان در حوزه‌های خیریه بسیار سرآمد هستند و درحوزه آموزشی و درمانی فعالیت‌های خوبی ارائه داده‌اند اما برای تسریع فعالیت‌ها نیاز به منابع ملی و کمک‌های دولتی داریم.
گفتنی است در پایان این آیین از خانواده دو خیر نیک اندیش تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است مدرسه 10 کلاسه زنده یاد "دکتر شقاقی" که جزو پروژه‌های نیمه تمام بود در زمینی به مساحت 1هزار و 761 مترمربع، بازیربنای 1هزار و 410 مترمربع و صرف اعتباری درحدود 3میلیارد و 900 میلیون تومان ساخته شد که 400 میلیون تومان آن توسط خیر نیک اندیش تامین شد.
همچنین مدرسه "شادروان احمد مهدوی" نیز با 9 کلاس درس در زمینی به مساحت 1 هزار و 410 مترمربع و زیربنایی بالغ بر 985 مترمربع با صرف اعتباری در حدود 3 میلیارد و 700 میلیون تومان به بهره برداری رسید که یک میلیارد تومان آن توسط خیر نیکوکار "زهرا مهدوی" تقبل شد.
تاریخ انتشار : 30 بهمن 1399 | 72 بازدید

آخرین اخبار

نظر شما چیست
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری