اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

1398/05/28 تاریخ

ورود

خبر

تقدیر از خیرینی که آینده می‌سازند

آیین تقدیر و تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان، امروز با برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان برگزار شد.

تقدیر از خیرینی که آینده می‌سازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان با رویکرد تجلیل و تکریم از یک سال زحمات خیرین مدرسه‌ساز استان ظهر دیروز با حضور جمعی از مسؤولان استان زنجان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه پیشرفت، تحول، آینده‌نگری و آینده‌سازی و ایجاد بسترسازی لازم برای پرورش انسان‌های بزرگ، مدیران و مسؤولان آینده به بستر پویا و مسؤول نیازمند است که در آموزش و پرورش تحقق می‌یابد، اظهار کرد: اگر در کشور پیشرفت و تعالی وجود دارد باید به آموزش و پرورش نگاه کنیم.

خدابخش مرادی نافچی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد خیرین عنوان کرد: این افراد علاوه بر بحث مادی روح خیرخواهی و نیک‌اندیشی را در جامعه ساری و جاری می‌کنند. وی با اشاره به اینکه استان زنجان علاوه بر شهر شور و شعور حسینی به عنوان بهشت خیران شناخته می‌شود، بیان کرد: این مهم در سایه وجود مردان و زنان نیک اندیش و خیر استان محقق شده که در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند.

*توجه ویژه به آموزش و پرورش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان معرفی استان زنجان به عنوان استان پیشرو در امر مدرسه‌سازی را نتیجه همت خیران خواند و گفت: کار خیران ساختن نیست، بلکه بسترسازی برای ساختن است. وی با اشاره به اینکه سال 1396 اعتبارات ملی تخصیصی برای ساخت و نوسازی مدارس استان زنجان 39 میلیارد تومان بوده است، گفت: این اعتبارات در سال گذشته به 94 میلیارد تومان رسیده است.مرادی با تاکید بر توجه و اهتمام ویژه به آموزش و پرورش تصریح کرد: بهسازی، نوسازی و بازسازی مدارس باید در دستور کار قرار گیرد.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان خاطر نشان کرد: فراهم کردن زمینه لازم برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مناطق محروم، تجهیز مدارس، توجه به اوقات فراغت و ... از جمله موضوعات مورد تاکید استاندار زنجان در حوزه آموزش و پرورش است.

‌*اجرای ۴۰ پروژه مدرسه‌سازی در استان زنجان

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان هم در این همایش با اشاره به صدور شناسنامه فنی در سال 1385 برای فضاهای فیزیکی استان زنجان اظهار کرد: در این ارزیابی مشخص شده از یک هزار و 571 مدرسه استان زنجان 668 مدرسه مقاوم بوده و بقیه فضاهای مدارس استان زنجان نیازمند مقاوم‌سازی است. جهانگیر صفری از تخریب و مقاوم‌سازی ۱۷۱ مدرسه در استان زنجان در سال‌های گذشته خبر داد و افزود: هم‌اکنون 580 مدرسه نیازمند مقاوم‌سازی بوده و 308 مدرسه نیز تخریبی است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ پروژه مدرسه‌سازی شامل پروژه‌های تخریب و مقاوم‌سازی مدارس در دست ساخت است، عنوان کرد: در مجموع ۴۰ پروژه مدرسه‌سازی در استان زنجان در دست اجرا است. صفری از اختصاص اعتبار ۳۹ میلیارد تومانی در سال 1396 از محل تملک دارایی برای ساخت مدرسه خبر داد و ادامه داد: این اعتبار در سال گذشته به 53 میلیارد تومان رسید که نشان از افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات این بخش دارد.مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان در ادامه با اشاره به استانداردسازی 2 هزار و 387 کلاس درس در استان زنجان بیان کرد: این تعداد کلاس درس در قالب ۵۸۷ مدرسه در استان زنجان استانداردسازی شده است. وی با اشاره به لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی ۹۱۷ کلاس درس تصریح کرد: این اقدام با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان انجام می‌شود.

*ساخت 311 مدرسه توسط خیران در استان زنجان

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کار مجمع خیرین مدرسه‌ساز کاری خیر و نیک در جامعه است، اظهار کرد: توسعه انسانی در هر کشوری محور توسعه است که در بستر مدارس اتفاق می‌افتد. علی اکبر فاضلی با اشاره به اینکه نهاد آموزش و پرورش وظیفه تربیت نیروی انسانی برای جوامع را دارد، بیان کرد: آموزش و پرورش در جوامع و کشورهای پیشرفته در اولویت قرار دارد. وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش انسان‌های خام را تبدیل به انسان‌های پخته و کارآمد می‌کند، تاکید کرد: آموزش و پرورش را نباید مصرف‌کننده بدانیم. مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان در ادامه با اشاره به ساخت 311 مدرسه توسط مجمع خیران در استان زنجان اضافه کرد: 20 پروژه نیز در دست ساخت است که پس از احداث تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود.فاضلی با اشاره به اینکه 11 پروژه در یک سال گذشته با 58 کلاس درس احداث شده است، افزود: 11 پروژه نیز در دست احداث قرار دارد. مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان با اشاره به حضور فعال فرهنگیان در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان خاطر نشان کرد: در سال گذشته 400 میلیون تومان توسط خیرین به مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان توسط فرهنگیان کمک شده است.

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398 | 70 بازدید

آخرین اخبار

بازدید مدیر کل نوسازی و توسعه مدارس از پروژه های مناطق ماهنشان و ایجرود
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان از پروژه های در حال اجرای مناطق ماهنشان و زنجانرود بازدید نمود.
1398/05/08
۱۱ مدرسه در استان زنجان در دست احداث است
مدیر کل نوسازی مدارس استان زنجان گفت: امسال ۱۱ پروژه خیرساز در استان، در دست احداث داریم.
1398/04/31
سفر معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی کشور به استان زنجان
سفر معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی کشور به استان زنجان
1398/04/12
تقدیر از خیرینی که آینده می‌سازند
آیین تقدیر و تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان، امروز با برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان برگزار شد.
1398/03/21

نظر شما چیست
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری