اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

1398/09/14 تاریخ

ورود

خبر

تقدیر از خیرینی که آینده می‌سازند

آیین تقدیر و تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان، امروز با برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان برگزار شد.

تقدیر از خیرینی که آینده می‌سازند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان با رویکرد تجلیل و تکریم از یک سال زحمات خیرین مدرسه‌ساز استان ظهر دیروز با حضور جمعی از مسؤولان استان زنجان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه پیشرفت، تحول، آینده‌نگری و آینده‌سازی و ایجاد بسترسازی لازم برای پرورش انسان‌های بزرگ، مدیران و مسؤولان آینده به بستر پویا و مسؤول نیازمند است که در آموزش و پرورش تحقق می‌یابد، اظهار کرد: اگر در کشور پیشرفت و تعالی وجود دارد باید به آموزش و پرورش نگاه کنیم.

خدابخش مرادی نافچی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد خیرین عنوان کرد: این افراد علاوه بر بحث مادی روح خیرخواهی و نیک‌اندیشی را در جامعه ساری و جاری می‌کنند. وی با اشاره به اینکه استان زنجان علاوه بر شهر شور و شعور حسینی به عنوان بهشت خیران شناخته می‌شود، بیان کرد: این مهم در سایه وجود مردان و زنان نیک اندیش و خیر استان محقق شده که در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند.

*توجه ویژه به آموزش و پرورش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان معرفی استان زنجان به عنوان استان پیشرو در امر مدرسه‌سازی را نتیجه همت خیران خواند و گفت: کار خیران ساختن نیست، بلکه بسترسازی برای ساختن است. وی با اشاره به اینکه سال 1396 اعتبارات ملی تخصیصی برای ساخت و نوسازی مدارس استان زنجان 39 میلیارد تومان بوده است، گفت: این اعتبارات در سال گذشته به 94 میلیارد تومان رسیده است.مرادی با تاکید بر توجه و اهتمام ویژه به آموزش و پرورش تصریح کرد: بهسازی، نوسازی و بازسازی مدارس باید در دستور کار قرار گیرد.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان خاطر نشان کرد: فراهم کردن زمینه لازم برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مناطق محروم، تجهیز مدارس، توجه به اوقات فراغت و ... از جمله موضوعات مورد تاکید استاندار زنجان در حوزه آموزش و پرورش است.

‌*اجرای ۴۰ پروژه مدرسه‌سازی در استان زنجان

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان هم در این همایش با اشاره به صدور شناسنامه فنی در سال 1385 برای فضاهای فیزیکی استان زنجان اظهار کرد: در این ارزیابی مشخص شده از یک هزار و 571 مدرسه استان زنجان 668 مدرسه مقاوم بوده و بقیه فضاهای مدارس استان زنجان نیازمند مقاوم‌سازی است. جهانگیر صفری از تخریب و مقاوم‌سازی ۱۷۱ مدرسه در استان زنجان در سال‌های گذشته خبر داد و افزود: هم‌اکنون 580 مدرسه نیازمند مقاوم‌سازی بوده و 308 مدرسه نیز تخریبی است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ پروژه مدرسه‌سازی شامل پروژه‌های تخریب و مقاوم‌سازی مدارس در دست ساخت است، عنوان کرد: در مجموع ۴۰ پروژه مدرسه‌سازی در استان زنجان در دست اجرا است. صفری از اختصاص اعتبار ۳۹ میلیارد تومانی در سال 1396 از محل تملک دارایی برای ساخت مدرسه خبر داد و ادامه داد: این اعتبار در سال گذشته به 53 میلیارد تومان رسید که نشان از افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات این بخش دارد.مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان در ادامه با اشاره به استانداردسازی 2 هزار و 387 کلاس درس در استان زنجان بیان کرد: این تعداد کلاس درس در قالب ۵۸۷ مدرسه در استان زنجان استانداردسازی شده است. وی با اشاره به لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی ۹۱۷ کلاس درس تصریح کرد: این اقدام با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان انجام می‌شود.

*ساخت 311 مدرسه توسط خیران در استان زنجان

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کار مجمع خیرین مدرسه‌ساز کاری خیر و نیک در جامعه است، اظهار کرد: توسعه انسانی در هر کشوری محور توسعه است که در بستر مدارس اتفاق می‌افتد. علی اکبر فاضلی با اشاره به اینکه نهاد آموزش و پرورش وظیفه تربیت نیروی انسانی برای جوامع را دارد، بیان کرد: آموزش و پرورش در جوامع و کشورهای پیشرفته در اولویت قرار دارد. وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش انسان‌های خام را تبدیل به انسان‌های پخته و کارآمد می‌کند، تاکید کرد: آموزش و پرورش را نباید مصرف‌کننده بدانیم. مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان در ادامه با اشاره به ساخت 311 مدرسه توسط مجمع خیران در استان زنجان اضافه کرد: 20 پروژه نیز در دست ساخت است که پس از احداث تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود.فاضلی با اشاره به اینکه 11 پروژه در یک سال گذشته با 58 کلاس درس احداث شده است، افزود: 11 پروژه نیز در دست احداث قرار دارد. مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان با اشاره به حضور فعال فرهنگیان در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان خاطر نشان کرد: در سال گذشته 400 میلیون تومان توسط خیرین به مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان توسط فرهنگیان کمک شده است.

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398 | 132 بازدید

آخرین اخبار

مدرسه ۱۲ کلاسه خیّرساز در زنجان افتتاح شد
معاون پارلمانی رئیس جمهور با حضور در استان زنجان، مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز را در صائین قلعه افتتاح کرد.
1398/08/16
افتتاح مدرسه 12 کلاسه کرد بچه ابهر واقع در استان زنجان
مدرسه 12 کلاسه کرد بچه ابهر واقع در استان زنجان توسط مقامات استانی و شهرستانی افتتاح گردید.
1398/07/25
افتتاح مدرسه ۳ کلاسه شیخلر انگوران از توابع استان زنجان
مدرسه ۳ کلاسه نوین مهر واقع در روستای شیخلر استان زنجان با حضور جناب آقای مهندس نجفی افشار نماینده محترم سازمان نوسازی مدارس کشور و خیر محترم مدیر کل بانک اقتصاد نوین افتتاح گردید.
1398/07/25
آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 98-99 در استان زنجان
سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دوشنبه به طور رسمی با نواخته شدن زنگ مدرسه دخترانه رضوان توسط دکتر کمره ای معاون وزیر آموزش و پرورش کشور در استان زنجان آغاز شد
1398/07/01
تشکیل جلسه شورای فنی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان به مناسبت بازگشایی مدارس
جلسه شورای فنی با محوریت پروژه های تحویلی مهرماه در اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان تشکیل شد.
1398/06/25
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری