اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان

Department renovated schools in Zanjan province

31 شهریور 1402

English

خبر

تحویل 100 کلاس درس در نیمه اول و حداقل 50 کلاس در نیمه دوم سال به آموزش و پرورش استان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تا ابتدای مهرماه جاری ۱۰۰ کلاس درس به آموزش‌وپرورش استان زنجان تحویل خواهیم داد.

تحویل 100 کلاس درس در نیمه اول و حداقل 50 کلاس در نیمه دوم سال به آموزش و پرورش استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان، حمیدرضا اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه برای امسال تحویل حداقل ۱۵۰کلاس درس را هدفگذاری کرده ایم که انشالله ۱۰۰کلاس درسی در نیمه اول و ۵۰کلاس درسی در نیمه دوم تحویل خواهد شد، اظهارکرد: پیگیر هستیم بتوانیم بعد سالیان سال استخر دانش‌آموزی زنجان را در صورت تخصیص اعتباردر دهه فجر یا اواخر سال به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اینکه در استان استخر دانش‌آموزی نداریم، تصریح کرد: در کل استان سه پروژه‌؛ استخر دانش‌آموزی زنجان، ابهر و قیدار در دست اجرا است؛ استخر زنجان پیشرفت بالای ۸۵درصد دارد ‌که در صورت تخصیص کامل اعتبارات شاهد افتتاح آن در سال‌جاری خواهیم بود.

این مسئول با اشاره به کل پروژه‌های نوسازی مدارس، اضافه کرد: ۱۳۵پروژه در دست اجرا و راهبری بوده که از این تعداد ۷۱پروژه خیری است، یعنی ساخت ۳۷۳کلاس درس جزو پروژه‌های نوسازی مدارس بوده که از این تعداد ۱۳۷کلاس درس تعهد خیری و الباقی پروژه‌های دولتی هستند.

اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد نهضت مدرسه‌سازی در استان زنجان هستیم و تا مهر امسال در نظر داریم بخش قابل توجهی از پروژه‌ها را تکمیل کرده و به آموزش و پرورش استان تحویل دهیم، ابراز کرد:طرح برچیده شدن مدارس کانکسی در استان زنجان در دست اجرا است و ساماندهی مدارس کانکسی مستقل دارای بیش از ۱۰دانش‌آموز در قالب طرح شهید دانش‌آموز «رضا پناهی» اجرایی می‌شود. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان با اشاره به یکی دیگر از طرح‌ها که از سهمیه ملی آموزش‌وپرورش برای آسفالت مدارس، در شهرستان‌های استان اجرا می‌شود، تاکید کرد: در سال‌جاری بالغ بر ۱۰۵هزار مترمربع از تهاتر قیر رایگان محوطه و پشت‌بام‌ مدارس آسفالت خواهد شد.

این مسئول ضمن اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان، اضافه کرد: طرح شهید عجمیان برای شاداب‌سازی و بهسازی مدارس در کشور آغاز شده و در استان زنجان نیز همه هیئت‌ها، گروه‌های جهادی کمک‌حال دستگاه تعلیم و تربیت در اجرای هر چه بهتر این طرح خواهند بود

وی با اشاره به نبود مدرسه در شهرک‌های اقماری شهر زنجان تصریح کرد: در شهرک سازی ها ضروری است فضاهای آموزشی مشخص و احداث شود اما متاسفانه شاهد برخی کم‌کاری‌ها از سوی متولیان امر بوده‌ایم و پیگیر هستیم تا چالش‌های موجود در این شهرک‌ها نیز به زودی مرتفع شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان، با بیان اینکه ۳۰درصد مدارس استان فرسوده و نیازمند مقاوم‌سازی هستند، تشریح کرد: دستگاه‌های اجرایی با تعریف ردیف اعتباری ویژه در این‌خصوص دارای وظایف مهمی هستند، لذا اهمیت دارد لکه‌گذاری مدارس از ابتدا در مکان درستی صورت گیرد.

این مسئول با بیان اینکه برخی مناطق استان فاقد اماکن و مراکز آموزشی هستند، افزود: به زودی ارزیابی و ویرایش پنجم برای ایمن‌سازی مدارس در مقابل زلزله در استان اجرایی می‌شود. لذا در متن قانون آمده است که همه احداث‌کنندگان شهرهای جدید و شهرک‌های مسکونی در تمام نقاط کشور و در داخل و خارج از حریم قانونی، مکلف‌اند همزمان با تهیه و آماده‌سازی زمین یا ساخت واحدهای مسکونی و صنعتی به تناسب تعداد و سطح زیربنای اینگونه واحدها نسبت به احداث و تأمین فضای آموزشی و پرورشی موردنیاز در مقاطع مختلف بر اساس استانداردهای مصوب به طور مستقیم یا با پرداخت هزینه مربوط به سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس بر طبق نظر شورای شهرستان یا منطقه اقدام کنند.

اسلامی در پایان با بیان اینکه در منطقه کوی پونک، نصر و زیتون در زنجان، با ساخت‌وسازهای مسکن ملی نیازمند جانمایی فضاهای فرهنگی و آموزشی بیشتری هستیم، ادامه داد: جانمایی فضاهای آموزشی و فرهنگی در کوی زیتون زنجان از مطالبات مردم است؛ چرا که اقدامات انجام شده در زیرساخت و جانمایی این امکان کافی نبوده است.

عباسی مسئول روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان نیز در این جمع صمیمی با بیان این که رسانه ها بازوان توانمند سازمان ها در خدمت رسانی به مردم هستند، اضافه کرد:دستیابی به اهداف سازمانی بدون همراهی و مساعدت اهالی رسانه سخت خواهد بود لذا انتظارمان این هست شما خبرنگاران همچنان کمک حال ما در پیشبرد اهداف باشید.

شایان ذکر است در پایان این نشست حمیدرضا اسلامی مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ داد.

تاریخ انتشار : 12 تیر 1402 | 85 بازدید

آخرین اخبار

آیین افتتاح آموزشگاه 6 کلاسه "شهید سیف اله حسنلو ینگی کند" برگزار شد
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان در آیین افتتاحیه آموزشگاه 6 کلاسه "شهید سیف اله حسنلو ینگی کند سیدلر" شهرستان ایجرود از توابع استان زنجان، اظهار امیدواری کرد؛ دانش آموزانی که در این آم ...
1402/06/29
با حضور ریاست محترم جمهوری صورت گرفت: تحویل ۲۳ پروژه آموزشی و پرورشی استان زنجان همزمان با سراسر کشور
آیین تحویل همزمان ۲۰۰۰ پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور باحضور ویدئو کنفرانسی ریاست محترم جمهوری و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و در این همایش معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان، مدیر کل نوسازی م ...
1402/06/27
با حضور مسئولین استانی و شهرستانی؛ آیین افتتاح آموزشگاه ۳ کلاسه بعثت کرسف برگزار شد
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان در آیین افتتاح مدرسه ۳ کلاسه بعثت شهر کرسف خدابنده از توابع استان زنجان، گفت: احداث و توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی، در راستای ایجاد عدالت آموزشی و تربیت ...
1402/06/23
برگزاری آیین افتتاح آموزشگاه 6 کلاسه مسعود سعد و ساجدات روستای الگزیر
آیین افتتاح آموزشگاه ۶ کلاسه پسرانه مسعود سعد و دخترانه ساجدات روستای الگزیر شهرستان ابهر از توابع استان زنجان با حضور حمیدرضا اسلامی مدیر کل نوسازی مدارس استان زنجان، حجت الاسلام و المسلمین مرادپور ا ...
1402/06/19
هدفگذاری تحویل ۲۰۰ کلاس درس به آموزش و پرورش تا پایان امسال
مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: تا پایان امسال هدفگذاری شده است، ۲۰۰ کلاس درس به آموزش و پرورش استان تحویل نماییم.
1402/06/18
به مناسبت فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان؛ مراسم پرفیض زیارت عاشورا در اداره کل نوسازی مدارس زنجان برگزار شد
مراسم پرفیض زیارت عاشورا و سوگواری ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور جمعی از همکاران شاغل در اداره،در محل نمازخانه اداره کل نوسازی مدارس زنجان برگزار شد.
1402/06/14
توزیع تجهیزات آموزشی، ورزشی و هنرستانی به مناطق و نواحی ۱۴گانه آموزش و پرورش استان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان از توزیع تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، ورزشی وهنرستانی، ذیل طرح مهر ۱۴۰۲ به مناطق و نواحی ۱۴گانه آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد.
1402/06/14
در آخرین روز از هفته دولت صورت گرفت؛افتتاح آموزشگاه ۲ کلاسه خیرساز گوهری فاطمه(س) روستای قازخلو
همزمان با هفته دولت،مدرسه ۲کلاسه روستای قازخلو از توابع منطقه افشار استان زنجان با حضور مسئولینی از اداره کل نوسازی مدارس زنجان، مسئولین شهرستانی و خانواده خیر،مرحومه فاطمه قارلقی افتتاح شد.
1402/06/09
همزمان با هفته دولت و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛آموزشگاه طلوع خرد(عتیق)شهرک غرب زنجان افتتاح شد
آموزشگاه ۱۲ کلاسه طلوع خرد(عتیق)شهرک غرب زنجان به عنوان یکی از هشت پروژه‌ آموزشی و فرهنگی استان که در هفته دولت به بهره برداری میرسند، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار زنجان، مدیرکل نو ...
1402/06/07

نظر شما چیست
*741*3*1214# مشارکت در مدزسه سازی با شماره گیری